تدریس خصوصی

مهارت‌های تدریس خصوصی در موقعیت شغلی هر فردی امری موثر و با اهمیت تلقی می شود به همین جهت همه افرادی که می خواهند در این زمینه فعالیت کنند باید بدانند چگونه تدریس خصوصی مناسبی را ارائه دهند. اگر فکر می‌کنید در ایجاد ارتباط، موثر و دوطرفه و رساندن مفاهیم به شاگردان، یا بیان موضوعات  به شکلی که مفید و موثر باشند مشکل دارید، احتمالا با خواندن این نوشتار می توانید آن را برطرف نمایید. علاوه بر این با اتکا بر متدهای معرفی شده، بسیار بهتر از قبل می‌توانید از پس اداره کردن و مدیریت شاگردان برآیید. خصوصا اگر به تدریس مشغول هستید، مطالعه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

  • تسلط در تدریس خصوصی

موضوع مهم دیگری که برای بهبود در تدریس و تدریس خصوصی باید به آن توجه کنید این است که بر مباحث تخصصی خود به شکل کامل مسلط باشید. برای موفقیت در کار تدریس خصوصی صرفا بلد بودن درسها کفایت نمی کند بلکه باید تلاش بیشتری انجام داد و بر دروس تدریسی خصوصی خود را به صورت کامل مسلط باشید. این تسلط مدرس وی را  در شیوه تدریس خصوصی و حتی عباراتی که برای انتقال مفاهیم انتخاب می کند به وضوح نمایان خواهد شد و شاگردهای وی این مطلب را به خوبی خواهند فهمید. مزیت تسلط داشتن بر روی مباحث در تدریس خصوصی این است در هنگام تدریس خصوصی به جای اینکه به مطلبی که دارید ارائه می کنید فکر کنید، تمرکزتان به شیوه ارائه مطالب بوده و در نتیجه کلاس با کیفیت تری خواهید داشت. در کلاسهای درس مدرسه و دانشگاه و در کلاسهای خصوصی، وقتی که بر درس احاطه داشته باشید ، در مدت زمان کوتاه تری حجم بیشتری از مطالب را با کیفیت بالاتر تدریس خواهید کرد و شاگردهای راضی تری خواهید داشت که این امر منجر به بیشتر شدن تعداد کلاس های خصوصی خواهد شد و همینطور میزان درآمد افزایش خواهد یافت.

  • یک طرفه نبودن کلاس تدریس خصوصی

مد نظر قرار دادن این نکته هم که کلاس نباید یک طرفه باشد برای موفقیت در تدریس خصوصی بسیار اهمیت دارد. هر مقدار بیشتر کلاسهای شما تعاملی و حالت دو طرفه باشد و از شیوه تدریسی که فقط مدرس صحبت کند و شاگرد در کلاس خصوصی صرفا گوش کند دور باشد، کلاس پر بار تر و پویاتر شده و برای شاگردهایتان مفیدتر و جذاب تر خواهد بود. در حالتی که صرفا مدرس حرف بزند و بخواهد محتوای آموزشی را به صورت یک طرفه ارائه نمائید، بعد از مدتی کلاس خصوصی برای شاگرد کسل کننده خواهد شد. اما در حالتی که شاگرد یا شاگردها در تدریس خصوصی در بیان محتوای آموزشی مشارکت داده شوند طبعا باید گفت کلاس خصوصی جذاب تر و مفیدتر خواهد بود. می توانید از شاگردهایتان حین تدریس بخواهید نظرشان را بیان کنند یا پاسخ یک سوال را تشریح نمایند و یا در برخی مواقع در تدریس خصوصی بهتر است از آنها بخواهید قسمتی از درس را بعد از تدریس شما مجدد بیان کنند تا مطمئن شوید که موضوع را درک کرده اند و همینطور کلاس برای آنها خسته کننده نخواهد بود.تعاملی بودن تدریس خصوصی یکی از موضوعاتی است که برخی از مدرسین به آن توجهی نمی کنند و تصورشان بر این است شاگرد در حالت یک طرفه بهتر فرا خواهد گرفت در حالی که بسیاری از دانش آموزان در کلاس خصوصی بعد از مدتی دچار حالت کسلی خواهند شد که می تواند تاثیری منفی بر یادگیری و انگیزه آنان داشته باشد.بنابراین توصیه اکید این است که همیشه سعی نمایید کلاس های خود را به شیوه فعال و تعاملی اداره نمایید.

  • اهمیت تبلیغات در تدریس خصوصی

باید گفت بدون تبلیغات فرایند جذب شاگرد نمی تواند موفقیت آمیز باشد و کسی مدرس را نخواهد شناخت.مدرس برای افزایش تدریس خصوصی خود و جذب شاگرد باید راهکار های متعدد را امتحان کند.باید گفت تبلیغ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بی توجهی به شیوه های نوین تبلیغ می تواند تاثیر منفی به دنبال داشته باشد.

اگر هدف شما این است که بتوانید در حوزه تدریس خصوصی حضوری فعال داشته باشید و در این زمینه یک فرد شناخته شده باشید، اقدامات مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید. در مرحله نخست تلاش کنید با آموزشگاهها و موسسات تدریس خصوصی یم تعامل مثبت داشته باشید و در خصوص حوزه های قبل تدریس با آنها صحبت کرده و اعلام آمادگی کنید .لیست آموزشگاه ها را می توانید با جستجو در اینترنت پیدا کنید.همچنین از سایتهای اینترنتی کمک بسیار خوبی میتوانید بگیرید چرا که امروزه این حوزه بخش اعظمی از تدریس های را به خود اختصاص داده است و مدرسینی که در حوزه تبلیغات آنلاین به صورت فعال عمل می کنند توانسته اند شاگردان زیادی را جذب نمایند. یکی دیگر از شیوه های تبلیغ برای جذب شاگرد بهره گیری از چاپ تبلیغات در روزنامه ها می باشد. راهکار دیگری که برای جذب شاگرد وجود دارد این است که کارت ویزیت طراحی و چاپ نمایید و به هر کسی که میشناسید بدهید مانند آموزشگاه ها و دانش آموزان مدارس و…  یا می توانید برای خود تراکت چاپ نموده و به یک شخص بدهید تا در خیابان بین مردم توزیع نماید. یک متد مناسب دیگر این است که، برای خودتان سایت یا وبلاگ طراحی کنید و در آن مطالب آموزشی متنوع و مناسبی را و برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی در آن تبلیغ کنید. در نهایت می توانید در سایت های آگهی مدرس ثبت نام کنید و درخواست تدریس خصوصی بدهید. سایت های مدرس آنلاین تاثیر بسیار خوبی در جذب شاگرد دارد به طوری که برخی از مدرسین کل شاگردان خود را صرفا توسط همین سایت های آگهی تدریس آنلاین پیدا می کنند.بهره گیری از سایت های آگهی مدرس آنلاین چندین مزیت را دارا می باشد: اول اینکه مدرس ابتکار عمل خواهد داشت که چه متنی را برای جذب شاگرد در سایت ثبت نماید دوم اینکه می تواند رزومه خود،تخصص خود و توانمندی های خود را در آگهی درج کرده تا شاگرد بتواند بهتر استاد خود را انتخاب نماید سوم اینکه در این گونه سایت ها این امکان فراهم است تا استاد چند نمونه متنی یا تصویری از شیوه تدریس خود را در اگهی درج نماید یا شاگردان بتوانند آنها را دیده و با سایر اساتید مقایسه نمایند.

درباره modir

این مطالب را نیز ببینید!

موسسه تدریس زبان دانش مزید قویترین و تخصصی ترین مرکز تدریس خصوصی زبان با بیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
Call Now Buttonتماس با مشاور